Репортаж 18 Юли 2018

Лудогорец II с равенство 1:1 срещу Созопол

Лудогорец II направи равенство 1:1 срещу Созопол в контрола, която се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". През първото...

През първото полувреме играта се водеше предимно в центъра на терена, а головите положения бяха малко. В 6-ата минута Денислав Александров получи добър пас в дълбочина, напредна и прати топката в далечния ъгъл за 1:0. В 37-ата минута Димитър Митков опита центриране и топката за малко не попадна във вратата, като премина на сантиметри от горната греда. В 40-ата минута Александров намери добре Митков, но таранът стреля в стража на гостите.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени съществено. В 60-ата минута Денислав Александров пропусна най-добрата ситуация за попадение, като от упор прати кълбото край вратата. Две минути по-късно централните защитници на "орлите" не успяха да избият една изсипана в наказателното поле топка. До нея пръв стигна Кристиян Иванов от Созопол и изравни резултата - 1:1. До края на двубоя нямаше други интересни ситуации за попадение. За отбелязване е, че Мартин Милков се откъсна сам срещу вратаря и бе спрян с нарушение, за което играчът на гостите бе изгонен с директен червен картон. По уговорка между двата щаба на неговото място влезе друг състезател.

Видяхме липса на концентрация, малко футбол и укорима тактическа дисциплина. Надяваме се, че това се дължи на умората от интензивните натоварвания. Като цяло не сме доволни от представянето на нашия отбор. Най-добре е по-бързо да забравим тази среща. Надявам се да изглеждаме съвсем различно, когато започнат официалните мачове, коментира помощник треньорът на тима Галин Иванов.

Срещу Созопол Лудогорец II игра в състав: Даниел Наумов, Венцислав Славов, Преслав Петров, Тихомир Димитров, Димитър Илиев, Олег Димитров, Ерол Дост, Иван Йорданов, Андриан Димитров, Денислав Александров, Димитър Митков (Мартин Милков, Сердар Юсуфов, Кристиян Кънчев, Георги Стоянов).