Репортаж 1 Юли 2018

Лудогорец II стартира контролите с победа над Созопол

Лудогорец II стартира контролните срещи от лятната си подготовка с победа 2:1 като гост на Созопол. В срещата Ради Здравков даде шанс на повечето си...

Лудогорец II стартира контролните срещи от лятната си подготовка с победа 2:1 като гост на Созопол. В срещата Ради Здравков даде шанс на повечето си футболисти да запишат игрово време за състава.

През първата част дубъла на орлите прие играта в своята половина, като търсеше шансове за попадения с бързи контраатаки. При една от тях, в 21-ата минута, Мартин Милков откри резултата. Малко по-късно отново той удари греда. Созопол успя да изравни в последната минута от редовното време и двата тима се оттеглиха за почивка при равенство.

През втората част преобладаваха силовите единоборства и ритъмът в играта на разградчани се позагуби. Въпреки това те успяха да стигнат до победното попадение в 68-ата минута, когато точен бе Денислав Александров. Минути преди гола Александров също тресна гредата.

Като за първи мач не можем да сме недоволни. През първото полувреме до голяма степен това, което изисквахме от момчетата като тактически задачи и стратегия за водене на двубоя, се получи. През второто нивото в играта ни спадна. Ще изискваме от момчетата да разиграват топката много по-бързо, което сега не им се получи. Трябва да отчетем, че някои от играчите са съвсем млади и без опит на това ниво. Затова бе нормално в действията им да личи известно притеснение, което очаквам те бързо да преодолеят, каза след края на срещата помощник треньорът Галин Иванов.

Срещу Созопол Лудогорец II игра в състав: Владимир Русанов, Хюсеин Хюсеинов, Преслав Петров, Тихомир Димитров, Димитър Илиев, Олег Димитров, Стефан Методиев, Християн Янков, Мартин Милков, Димитър Митков, Георги Стоянов (Венцислав Славов, Георги Вълчев, Дамян Колев, Сердар Юсуфов, Кристиян Кънчев, Ерол Дост, Андриан Димитров, Денислав Александров).