Академия 27 Юни 2018

Лудогорец U15 вкара 3 на ЦСКА-София за 4 минути, но нямаше шанс при дузпите

Само за 4 минути Лудогорец U15 успя да заличи аванса на ЦСКА-София от първия полуфинален мач на Републиканското първенство и да отбележи 3 безответни...

Само за 4 минути Лудогорец U15 успя да заличи аванса на ЦСКА-София от първия полуфинален мач на Републиканското първенство и да отбележи 3 безответни гола във вратата на съперника. Спортното щастие обаче обърна гръб на момчетата на Радослав Комитов при дузпите и ги лиши от участие на финал.

През първото полувреме важността на двубоя внесе известна нервност в действията на "орлите" и те не показаха най-доброто, на което са способни. Хубави ситуации за попадения се откриха пред Тодор Петров в 16-ата и Стефан Статев в 30-ата, но те не успяха да отбележат.

Лудогорец започна силно втората част. Между 41-ата и 45-ата минута върху съперника се стовари истинско зелено торнадо. Само 6 минути след подновяването на играта  Алекс Маринов заби първия гол. В следващата 42-ара минута точен бе Стефан Статев. Резултатът доби класическите си измерения в 45-ата минута, когато Кристиян Костадинов прати топката в мрежата за трети път.

Краят на срещата дойде при 3:0 за Лудогорец и след загубата в първия мач със същия резултат, спорът трябваше да се реши с дузпи. При редовните пет и двата тима направиха по два пропуска от бялата точка. Последваха по три точни изпълнения за съперниците, но при четвъртото "орлите" сгрешиха, а гостите успяха да вкарат за крайния си успех.

Срещу ЦСКА-София Лудогорец U15 игра в състав: Мартин Петков, Тодор Петров, Курай Гьочгелди, Алекс Маринов, Озан Ремзи, Юлиян Манолски, Георги Недков, Росен Иванов, Стефан Статев, Димитър Господинов, Кристиян Костадинов (Иван Томов, Николай Георгиев, Божидар Владимиров).