Репортаж 11 Април 2012

Исторически успех: „Лудогорец” отива на финал за Купата на България

„Лудогорец” победи с 4:1 „Септември” /Симитли/ и спечели достойно правото да отиде на финала за Купата.

„Лудогорец” победи с 4:1 „Септември” /Симитли/ и спечели достойно правото да отиде на финала за Купата. „Екзекуторът на ЦСКА” не успя да окаже отпор на „орлите”, а единственото попадение в тяхна полза бе автогол след грешка на Теро Мантула.

Лудогорци откриха резултата в 36-та минута, Марселиньо изведе Кабаселе, той стреля, вратарят Веселин Ганев изби, но Иван Стоянов се възползва от ситуацията и вкара топката в мрежата. Кристиян Кабаселе вкара втория гол в срещата, след като Иван Стоянов подаде на Кашчелан, а белгийският младежки национал отправи коженото кълбо към вратата на Ганев. Пропуск на Станислав Генчев, който удари страничната греда, попречи на гостите да решат мача още в 59-та минута.

Автоголът на Теро Мантула няколко минути по-късно засили отпора на домакините, но превъзходството на гостите на терена се запази до края на срещата. Още две попадения затвърдиха по безспорен начин лидерството на „Лудогорец”. Иван Стоянов отново показа класа, като направи двойно подаване с Кабаселе през наказателното поле в 76-та минута. Изчака най-удобния момент да атакува вратата и отбеляза втория си гол в мача.
Финалният гол бе дело на Михаил Александров, който се възползва от ситуация и вкара с глава отблизо.

„Няма значение с кого ще играем на финала. Ще излезем, за да победим и да спечелим Купата на България”, заяви след мача голмайсторът Иван Стоянов. „Гледаме напред. И „Литекс” и „Локомотив”/Пловдив/ са стойностни отбори. Нямам предпочитания с кого ще бъдем на финала”, заяви старши треньорът Ивайло Петев.