Академия 13 Май 2018

Лудогорец U17 би Берое с 2:0 и влезе в тройката

Лдогорец U17 победи Берое с 2:0 в мач от XXVII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години, който се игра на един от терените в...

Лдогорец U17 победи Берое с 2:0 в мач от XXVII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години, който се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Със спечелените 3 точки момчетата на Петър Пенчев изпревариха състава на ЦСКА-София и заеха третото място във временното класиране.

"Орлите" приключиха с интригата в срещата още през първото полувреме. Резултатът в 5-ата минута откри Петър Караангелов. В 18-ата Владислав Найденов отбеляза втория гол, след хубав диагонален удар от около 20 метра. До почивката разградчани създадоха поне още 4 чисти положения за гол, но ги пропуснаха.

През втората част възпитаниците на Петър Пенчев продължиха да доминират, но отново нямаха шанс пред гола и не успяха да поразят целта, въпреки че създадоха не малко чисти ситуации пред вратата на съперника.

Няма как да не съм доволен от момчетата, които доказаха, че през пролетния полусезон се намират в чудесна форма. Играха на ниво, с много агресия и острота, с хубави комбинации. Не е добре, че пропускаме от удобни позиции, но се надявам с работа в тренировките да сведем тези грешки до миминум, коментира след последния съдийски сигнал Петър Пенчев.

Срещу Берое (Стара Загора) Лудогорец U17 игра в състав: Петър Александров, Никола Ганчев, Александър Ганчев, Алекс Луканов, Димитър Жеков, Мартин Русков, Велислав Минков, Петър Караангелов, Георги Бабалиев, Кирил Янакиев, Владислав Найденов, (Николай Георгиев, Петър Георгиев, Преслав Петков).