Репортаж 14 Април 2018

Лудогорец срази Левски с феноменален гол на Кешерю

С красив гол на Клаудио Кешерю директно от корнер Лудогорец постигна изключително ценна победа с 1:0 над Левски като гост и запази дистанцията пред...

Лудогорец записа изключително ценна победа с 1:0 над Левски на стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов". Безценният гол отбеляза Клауио Кешерю в 83-ата минута с феноменално изпълнение на корнер, което направи Божидар Митрев безпомощен. Преди това румънският национал изпусна дузпа, отсъдена за игра с ръка на Антонио Вутов. Това бе 11-ата поредна победа за шампионите, които отново водят с шест точки пред ЦСКА-София.

Димитър Димитров-Херо, който е наказан и не води мача от пейката, също бе направил две промени от победата преди седмица на "Лудогорец Арена". Рафаел Фостър и Лукас Саша играха на местата на Абел Анисе и Джоди Лукоки. Специалистът заложи на схема 3-5-2. Ренан бе под рамката на вратата. Фостър, Козмин Моци, Игор Пластун действаха в центъра на защитата, а Сисиньо и Натанаел бяха на двата фланга. Дяков, Марселиньо и Саша започнаха зад Клаудио Кешерю и Върджил Мисиджан.

Двубоят започна с едноминутно мълчание в памет на загиналите при трагедията на автомагистрала "Тракия". "Орлите" започнаха по-силно, като в 5-ата минута Божидар Митрев беше страхотен. Вратарят демонстрира отличен рефлекс в рамките на няколко секунди, след като първо парира удар с глава на Марселиньо, а след това и такъв на Кешерю. При следващата атака удар с глава на Саша мина на сантиметри от гредата на домакините. Хубава атака на "орлите" завърши с неточен изстрел на Мисиджан. Инициативата бе изцяло за гостите, като играта се водеше само в половината на "сините". Натанел пробва удар отдалеч в 21-ата минута, който Митрев спаси. Марселиньо пресече опасно центриране от фаул на Нашименто в 26-ата минута, като топката попадна в Ренан. Отлична контраатака на домакините в 35-ата минута завърши със спасяване на Ренан, който излезе и спря удар от въздуха на Костов. До края на първата част играта стана равностойна, а голови положения липсваха.

Второто полувреме започна по-силно за "сините", които атакуваха през първите пет минути, но след центриране от корнер Антонио Вутов игра с ръка в малкото наказателно поле на домакините. Топката стигна до играч на Лудогорец, който стреля, но Яблонски изби от голлинията. Николай Попов обаче посочи бялата точка с помощта на своя помощник. Зад топката застана Кешерю, който стреля силно, но Митрев спаси. Стражът се намеси две минути по-късно при центриране отдясно, като чукна топката преди Кешерю да играе с глава и да я прати в аут. Удар на Тиам мина далеч от целта, а Афонсо Фигейредо замени Паулиньо в 70-ата минута. Страховит изстрел на Марселиньо от 25 метра мина на сантиметри от горния десен ъгъл на Митрев. Далечен шут на Прохазка не порази целта в 75-ата минута. Младият Станислав Иванов замени Костов, а опасно центриране на Натанаел мина през цялото наказателно поле. Бразилецът имаше шанс да се разпише от фаул, но след негов изстрел топката излезе в корнер. Зад топката застана Кешерю, който стреля отлично, Митрев беше хванат неподготвен, като топката го прехвърли и влезе в далечния ъгъл на вратата. Феноменалното изпълнение беше гол №20 на тарана в шампионата, който може да се окаже "златен" в борбата за титлата. Капитанът на "сините" пък направи фантастичен мач до 83-ата минута, като до този момент отказа звездите на "орлите" и беше лидер на своя тим, но тази грешка се оказа фатална за него и тима му.

ЛЕВСКИ – ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Клаудио Кешерю (83')

ЛЕВСКИ: Божидар Митрев, Иван Горанов, Холмар Ейолфсон, Давид Яблонски, Милош Цветкович, Роман Прохазка, Хали Тиам, Паулиньо (69 – Афонсо Фигейредо), Филипе Нашименто (93 - Жорди Гомес), Антонио Вутов, Станислав Костов (80 - Станислав Иванов)

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан дос Сантос, Рафаел Форстър, Козмин Моци, Игор Пластун, Лукас Саша, Светослав Дяков, Върджил Мисиджан, Натанаел, Сисиньо, Марселиньо (85 - Яцек Горалски), Клаудио Кешерю

Жълти картони: Давид Яблонски, Хали Тиам (Левски); Рафаел Форстър, Лукас Саша, Натанаел, Сисиньо (Лудогорец).

Левски - Лудогорец 0:1