Академия 6 Април 2018

Лудогорец U19 с ценна победа в Монтана, дръпна с 5 точки на върха

Лудогорец U19 постигна минимална, но ценна победа с 1:0 при гостуването си в Монтана на едноименния отбор, в мач от XXI кръг на първенството в...

Лудогорец U19 постигна минимална, но ценна победа с 1:0 при гостуването си в Монтана на едноименния отбор, в мач от XXI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години. След успеха момчетата на Юри Васев се укрепиха на върха във временното класиране, като преднината им пред следващите ги ЦСКА-София и Ботев (Пловдив) стана 5 точки.

Първото полувреме завърши при нулево реми. Пропуски за разградчани направиха Мартин Милков и Димитър Илиев.

През второто категоричното игрово превъзходство на "орлите" даде резултат в 67-ата минута. Тогава след пас на Димитър Илиев, Милков нахлу в наказателното поле и със силен удар заби топката под горната греда. Преди и след попадението възпитаниците на Юри Васев направиха доста пропуски и то от чисти позиции. Сами срещу вратаря на съперника излизаха Хюсеинов, Иван Йорданов и Будинов на 2 пъти.

Тежък удар в главата получи при едно единоборство след отбелязването на гола вратарят на "орлите" Иван Атанасов. Оказана му бе лекарска помощ и се наложи да бъде транспортиран до местната болница. Той вече е добре и се възстановява успешно, увериха от треньорския щаб.

Няма как да съм доволен от ефективността ни в атака. Мачът се игра почти изцяло пред вратата на Монтана, а притежанието на топката сигурно бе над 80 процента за нас. Момчетата обаче сякаш бяха прекалено предпразнично настроени и това се отрази на хладнокръвието и точността им пред гола. Все пак и минималните победи носят 3 точки, коментира след края на срещата Юри Васев.

Срещу връстниците си от Монтана Лудогорец U19 игра в състав: Иван Атанасов, Венцислав Славов, Димитър Илиев, Георги Вълчев, Тихомир Димитров, Стефан Методиев, Кристиян Кънчев, Иван Йорданов, Георги Стоянов, Мартин Милков, Димитър Митков (Петър Александров, Хюсеин Хюсеинов, Илкер Будинов, Станислав Вълчев).