Академия 12 Август 2017

Лудогорец U19 направи 1:1 в здрав мач с ЦСКА-София в Панчарево

Лудогорец U19 започна с реми кампанията в Елитната юношеска група до 19 години. В дербито на първия кръг от първенството срещу ЦСКА-София в Панчарево...

Лудогорец U19 започна с реми кампанията в Елитната юношеска група до 19 години. В дербито на първия кръг от първенството срещу ЦСКА-София в Панчарево момчетата на Юри Васев завършиха 1:1 с един от основните си конкуренти за първото място. Пред сериозна за юношески мач публика талантите на орлите влязоха мъжки в мача и дадоха достоен отпор на пределно мотивираните си опоненти. През първата част разградчани  стояха по-добре на терена и създадоха повече и по-добри ситуации за попадение. В 37-ата минута хубава комбинация между Георги Стоянов и Тони Иванов завърши с хубав удар на крилото, който попадна в сглобката между двете врати – 0:1. През второто полувреме домакините бяха по-активния отбор и в 78-мата минута след като шут на техен състезател се отби от гредата, топката стигна до Иван Митрев, който вкара за 1:1. В оставащите минути до мача орлите потърсиха втори гол и бяха близо до отбелязването му, но не успяха да се възползват от две сто процентови ситуации, открили се при техните бързи контраатаки. Така двата отбора доиграха срещата, без да успеят да се победят.

„Доволен съм от играта и старанието на момчетата. Поздравявам ги, че не се огънаха, въпреки силния натиск, който през цялото време упражняваше публиката на домакините. Този мач можеше да завърши с победа, както на единия, така и на другия отбор. Смятам, че равенството е закономерно, с оглед показаното на терена. Нашият тим обаче има по-сериозен потенциал. За първи път играем в такъв състав и съм убеден, че ще надграждаме от мач на мач”, коментира Юри Васев.

Срещу ЦСКА-София Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Мартин Минчев, Тихомир Димитров, Георги Вълчев-капитан, Лъчезар Ковачев, Иван Йорданов, Андриан Димитров, Мартин Милков, Тони Иванов, Георги Стоянов, Димитър Митков (Николай Томов, Станислав Димитров, Хюсеин Хюсеинов, Кристиян Кънчев).