Репортаж 12 Юли 2017

Лудогорец допусна обрат срещу Жалгирис

Лудогорец допусна пълен обрат срещу Жалгирис в първия мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. "Орлите" загубиха с 1:2,...

Лудогорец допусна пълен обрат срещу Жалгирис в първия мач от втория квалификационен кръг на Шампионската лига. "Орлите" загубиха с 1:2, след като водеха до 78-ата минута с 1:0. За Лудогорец се разписа Абел Анисе в 18-ата минута, след като завърши с удар във вратата отлична контра. За домакините се разписаха Нюаджи в 78-ата минута и Куклис в 85-ата. Реваншът е след седмица в Разград.

В 18-ата минута. Вандерсон излъга играч на домакините и майсторски изведе своя съотборник на добра позиция. Анисе пое прецизно кълбото и с премерен изстрел не остави шанс на стража на литовците. Малко след това шампионът имаше шанс, тъй като Шернес пропусна да се разпише от два метра на празна врата. В 33-ата минута Марселиньо сложи топката на главата на Джонатан Кафу, който от удобна позиция не уцели вратата. В следващите минути домакините сътвориха няколко мелета в наказателното поле, които създадоха доста главоболия на стража Ренан, който в крайна сметка се справи успешно.

Първата опасност през втората част бе пред вратата на Жалгирис. Джоди Лукоки излезе сам срещу вратаря и шутира силно, но право в обесега на стража на домакините, който изби. В 67-ата минута "орлите" имаха нова добра възможност да отбележат втори гол. Марселиньо отправи топовен изстрел отдалеч, който бе париран от Виткаускас. При добавката Кафу пропусна от удобна позиция, стреляйки в аут. В 78-ата минута бившият футболист на ЦСКА Серж Нюаджи изравни отблизо, след колективна грешка в отбраната на Лудогорец. Пет минути преди края на срещата Куклис донесе победата на своя тим с прецизен удар, оформяйки крайното 2:1. В даденото от рефера продължение Игор Пластун бе близо до изравняването, но при негов опасен удар с глава реферът свири фаул в нападение.

ЖАЛГИРИС - ЛУДОГОРЕЦ 2:1

0:1 Абел Анисе (18')
1:1 Серж Нюаджи (78')
2:1 Мантас Куклис (85')

Жалгирис: Армантас Виткаускас, Мамаду Мбодж, Егидиус Вайткюнас, Линас Климавичиус, Матия Люич (73 - Бахрудин Атаич), Донован Слийнгард, Славко Благойевич, Мантас Куклис, Ливиу Антал (59 - Серж Нюаджи), Еливелто (88 - Витаутас Лукша), Дарвидас Шернас

Лудогорец: Ренан дос Сантос, Натанаел, Козмин Моци, Георги Терзиев, Лукас Саша, Абел Анисе, Густаво Кампаняро, Вандерсон (84 - Игор Пластун), Марселиньо, Джоди Лукоки (79 - Клаудиу Кешеру), Джонатан Кафу

Жълти картони: Матия Люич, Славко Благойевич, Бахрудин Атаич, Дарвидас Шернас (Жалгирис); Лукас Саша, Густаво Кампаняро (Лудогорец).

Червен картон: Дарвидас Шернас (Жалгирис).