Академия 22 Април 2017

Лудогорец U17 победи Локомотив (Пловдив) с 3:1 в Разград

Лудогорец U 17 спечели поредната си победа в мач от елитната юношеска група. Момчетата на Радослав Комитов удариха 3:1 Локомотив /Пловдив/ в Разград....

Лудогорец U 17 спечели поредната си победа в мач от елитната юношеска група. Момчетата на Радослав Комитов удариха 3:1 Локомотив /Пловдив/ в Разград. Талантите от футболната академия на шампиона заредиха атака след атака още след първия съдийски сигнал. Попадение обаче падна чак в 19-ата минута, когато след едно разбъркване в наказателното поле Г. Вълчев се оказа най-съобразителен и успя да прати топката в мрежата. След гола орлите продължиха да играят все така нападателно, но Хюсеинов, Томов и Стоянов пропуснаха добри възможности за гол. Малко преди края на полувремето Доминик Янков успя да открадне една топка на границата на наказателното поле на пловдивчани, напредна и останал лице в лице с вратаря не му остави шансове – 2:0.

В началото на второто полувреме Лудогорец продължи да доминира и да търси още попадения във вратата на съперника.  Възпитаниците на Комитов обаче не бяха докрай концентрирани в завършващата фаза на своите акции и отново направиха куп пропуски. Добри положения пропиляха Хюсеинов, Методиев, Янков и Стоянов. При единствената си по-сериозна атака в 55-ата минута Локомотив успя да върне един гол. Мартин Колев бе изведен в коридор между централните защитници на орлите и останал сам срещу Дамянов реализира. Попадението за известно време изравни играта, но "орлите" бързо преодоляха шока и притиснаха своите гости. В 72-ата минута Георги Стоянов навлезе в наказателното поле от ляво и с със силен шут прати топката в мрежата за 3:1.

Съставът на Лудогорец срещу Локомотив (Пловдив):  Дамянов, Славчев, Димитров, Г.Вълчев, Томов, Хюсеинов, Методиев, Кънчев, Стоянов, Янков и Д. Митков.(Ст. Вълчев, Марков, Будинов, Апостолов).