Репортаж 16 Февруари 2017

Лудогорец загуби с 1:2 от Копенхаген

Лудогорец изненадващо загуби с 1:2 от датския шампион Копенхаген на стадион „Васил Левски“. Задачата на „орлите“ след седмица ще бъде много трудна,...

Лудогорец изненадващо загуби с 1:2 от датския шампион Копенхаген на стадион „Васил Левски“. Задачата на „орлите“ след седмица ще бъде много трудна, защото им трябва да вкарат поне два гола в Дания след седмица, но все пак попадение на Кешерю съхрани малки шансове.
Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев бе принуден да направи смяна в последния момент. На мястото на контузилия се Джоди Лукоки по крилото започна Върджил Мисиджан. По левия фланг на защитата пък игра Натанаел, чиято подготовка бе форсирана последните дни, за да бъде на линия срещу датския шампион. Това прати Йордан Минев по другия фланг. В състава на гостите братът на Неманя Матич – Урош, който бе привлечен през зимата, зае мястото в центъра на терена на продадения на Вердер Бремен Томас Дилейни.

Началото на мача бе шокиращо за Лудогорец. Копенхаген откри резултата още при първата си атака, като това стана по нелеп начин. Не бяха изтекли и 85 секунди, когато гостите изпълниха корнер, датчанин продължи с глава топката назад, като тя изненада Абел Анисе, който се оказа на пътя й, нямаше време да реагира и с тяло я вкара в собствената си врата. Това се оказа четвърти автогол в полза на Копенхаген само пред тази кампания в евротурнирите, което е забележително постижение. Попадението сепна и обърка тима на Георги Дерменджиев, който в следващите минути не успя да намери себе си. „Орлите“ се опитваха да създадат положение пред вратата на Олсен с центрирания, които ставаха лесна плячка за снажните скандинавци. Разградчани не опитваха нито пасове зад гърба на защитата, нито удари отдалеч, а отборът на Копенхаген играеше много дисциплинирано зад линията на топката. В 20-ата минута гигантът Корнелиус направи фаул в атака срещу вратаря Стоянов. Едва в 38-ата минута Кафу се озова в удобна позиция пред наказателното поле и нанесе хубав фалцов удар, но вратарят Олсен го извади в корнер. Хърватският съдия Иван Бебек пък пусна по-твърда игра, което бе по вкуса на гостите. Те пък очавидно бяха разучили много добре Лудогорец и не даваха почти никакви шансове на техничните бразилци, като марковите пробивите на Кафу бяха пресрещани от трима бразилци и завършваха далеч от вратата. В 43-ата минута Марселиньо бе изведен отдясно и опита изненадващ опасен удар, но топката профуча покрай страничния стълб.

Второто полувреме също започна много лошо за Лудогорец. Още след 20 секунди игра Юсеф Туту получи топката абсолютно непокрит в наказателното поле и веднага стреля с левия крак, но за късмет на Владо Стоянов тя срещна гредата. Малко по-късно Мисиджан чукна между двама датчани в наказателното поле към Кафу, който обаче се опита да спре топката и бе блокиран от Йохансон, който дори принуди бразилецът да я изкара в аут след рикошет. В 52-ата минута Копенхаген вкара втори гол. Тогава датчаните разиграха заучено положение отдясно и топката отлично бе върната към Туту в наказателното поле, който стреля без забавяне в долния десен ъгъл на Стоянов, който успя само да докосне тупкащата топка, но не и да я отклони – 0:2. Треньорът Георги Дерменджиев реагира веднага, като пусна в игра голмайстора на тима Клаудиу Кешерю. Това не даде бърз резултат, но румънецът все пак си свърши работата по-късно. В 80-ата минута на терена се появи и последното попълнение на Лудогорец Жоао Пауло. Веднага след това Натанаел центрира отляво, Марселиньо с каратиски удар от въздуха прати топката в напречната греда, което прати вратаря Олсен зад голлинията, а хитрият Кешерю от един метър я добута в мрежата. Голът даде криле на Лудогорец, но времето бе твърде малко, а и опитите на „орлите“ твърде припрени. В края съдийската тройка вдигна няколко засади на домакините. В 89-ата минута резервата Жоао Пауло стреля коварно с левия крак, но Олсен се разтегна и изби топката в корнер. В добавеното време резервата на гостите Грегуш получи втори жълт картон и бе изгонен.

ЛУДОГОРЕЦ - КОПЕНХАГЕН 1:2

0:1 Абел Анисе (2') - автогол
0:2 Юсеф Туту (53')
1:2 Клаудиу Кешеру (81')

ЛУДОГОРЕЦ: Владислав Стоянов, Йордан Минев, Козмин  Моци, Хосе Луис Паломино, Натанаел, Абел Анисе, Светослав Дяков, Върджил  Мисиджан (62 - Клаудиу Кешеру), Марселиньо, Вандерсон (80 - Жоао Пауло), Джонатан Кафу

КОПЕНХАГЕН: Робин Олсен, Лудвиг Аугустинсон, Ерик Йохансон, Вилиам Квист, Андреас Корнелиус, Федерико Сантандер (72 - Андрия Павлович), Петер Анкерсен, Юсеф Туту (90 - Том Хьолги), Матиас Йоргенсен, Расмус Фалк (72 - Ян Грегуш), Урош Матич

Жълти картони: Марселиньо (Лудогорец); Уилям Квист, Юсеф Туту, Ян Грегуш (Копенхаген).

Червен картон: Ян Грегуш (Копенхаген).