Репортаж 6 Август 2016

Лудогорец громи по шампионски

Лудогорец изигра много силен мач в първия си двубой от новия сезон на Първа професионална лига. Шампионите разгромиха с 4:1 Ботев (Пд), въпреки че...

Лудогорец изигра много силен мач в първия си двубой от новия сезон на Първа професионална лига. Шампионите разгромиха с 4:1 Ботев (Пд), въпреки че треньорът Георги Дерменджиев даде почивка на няколко основни играчи. Срещата от I кръг с Берое бе отложена заради ангажиментите на „орлите“ в квалификациите на Шампионската лига.

Гостите от Пловдив изненадващо поведоха с гол на Стенио още в 2-ата минута. Той засече с глава центриране от корнер. Само седем минути по-късно Сисиньо изравни, след като бе изведен в отлична позиция от Марселиньо. Бразилецът с български паспорт, който в този мач носи капитанската лента, направи обрата пълен в 19-ата минута. Той вкара с брилянтно изпълнение на пряк свободен удар. Секунди преди почивката мачът бе решен. Клаудио Кешерю заби за 3:1 от дузпа, отсъдена за фаул срещу Сисиньо.

През второто полувреме Лудогорец намали темпото, но стигна до още един гол. В 53-ата минута Кишада получи топката в наказателното поле и с премерен удар направи вратаря на Ботев безпомощен.

Малко след това в игра се появи бразилецът Густаво Кампаняро. Това бе негов официален дебют за Лудогорец.

ЛУДОГОРЕЦ - БОТЕВ (ПЛОВДИВ) 4:1

0:1 Стенио (2')
1:1 Сисиньо (9)
2:1 Марселиньо (19')
3:1 Кешеру (44' д.)
4:1 Кишада (53')

ЛУДОГОРЕЦ: Милан Борян, Натанаел (73 - Витиня), Георги Терзиев, Хосе