Репортаж 3 Декември 2011

С голова фиеста „Лудогорец” се класира за ¼ финалите

„Лудогорец” продължава в борбата на Купата на България след разгромна победа над „Светкавица” с 5:1.

„Лудогорец” продължава в борбата на Купата на България след разгромна победа над „Светкавица” с 5:1. Пред над 4000 зрители на „Лудогорец Арена” „орлите” отново показаха класа, която демонстрираха по време на целия есенен полусезон.
Първият гол бе дело на Станислав Генчев в 14-та минута. През цялото първо полувреме ударите към вратата на гостите валяха, но не попаднаха в мрежата. В 45 минута точен за домакините бе Марселиньо, който минута по-рано отново опасно атакува.
В 62 минута капитанът на „орлите” Емил Гъргоров направи резултата 3:0. Четвъртият гол падна след интересна ситуация пред вратата на Иван Георгиев. След силен удар на Иван Стоянов, вратарят на „Светкавица” плонжира, улови топката, но я изпусна. От това се възползва влезлият като резерва Кристиян Кабаселе, който реализира за 4:0.
Петият гол за „Лудогорец” вкара Иван Стоянов в 71-та минута.
Почетният гол за гостите падна в 75-та минута след пряк свободен удар, изпълнен от Тихомир Красимиров.
„Лудогорец” има много добри футболисти, добре сработени, със самочувствие. Нормално беше да загубим с такъв резултат. Изключително сериозно бяха подходили към мача, не ни бяха подценили и играха с титулярния си състав”, заяви след края на срещата старши треньорът на „Светкавица” Никола Спасов.
„Доволен съм от мача и от хората си.
Закономерно заемаме това място в А група и ще продължаваме по същия начин занапред”, коментира наставникът на домакините Ивайло Петев.