Репортаж 9 Юли 2015

Порой прекъсна топконтролата на Лудогорец

Шампионите страхотни 42 минути срещу Зенит

Лудогорец не можа да доиграе последната си контрола от лагера в Австрия заради порой. Силен дъжд се изсипа над градчето Щегерспах, където „орлите“ пред погледа на своя собственик Кирил Домусчиев премериха сили с руския шампион Зенит, но само за 42 минути. След тях реферът Зоран Бозговски спря мача и прибра тимовете в съблекалните. Последва консултация между двата щаба и в крайна сметка португалските треньори Бруно Рибейро и Андре Виаш-Боаш си стиснаха ръцете да не доиграват срещата. Мотивът бе, че не бива да се рискува здравето на играчите на подгизналия терен. Още повече, че на руснаците им предстои мач за Суперкупата с Локо (М) в неделя, а още във 22-ата минута Дани напусна принудително след удар в бедрото.

Иначе разградчани заложиха на състав - смесица между проектотитуляри и резерви. Капитанът Светослав Дяков бе оставен да свързва защита и халфовата линия, а пред него започнаха Лукас Саша и Абел Анисе. Лукоки отново бе титуляр, както и онзи ден срещу Спарта (Прага), а на левия фланг бяха Витиня и Ангуло. Последният отправи първия точен удар в мача. Колумбиецът шутира с левия крак от около 28 метра, без да затрудни особено Лодигин още в 3-ата минута.

Българският шампион действаше солидно в началото и имаше териториален превес, а в доста епизоди принуждаваше Зенит да бърка при изнасянето на топката. Първи шут по посока вратата на Лудогорец отправи Хълк от пряк свободен удар, но изпълнението бе неточно. В 22-ата минута капитанът на Зенит Дани получи неприятен удар отзад в бедрото и след кратка медицинска помощ напусна терена. На негово място влезе Артур Юсупов. Без чисти голови ситуации се стигна до момента, в който над терена се смрачи и заваля като из ведро.

В контролите по време на подготовката лудогорци записаха равенство с Верея, а след това две победи и две загуби на лагера си в алпийската страна. Само 24 часа преди снощния мач „зелените“ загубиха от Спарта (Прага) с 0:1. Преди това Марселиньо и компания отстъпиха пред Локо (Москва) с 0:2 и записаха успехи срещу ФК Краснодар (3:2) и Университатя Крайова (1:0).

„Орлите“ се завръщат в България днес и се очакват на Терминал 2 около 12,30 часа. Те ще водят у нас подготовката си за първия официален мач за новия сезон срещу молдовския Милсами във втория кръг от квалификациите в Шампионска лига. Лудогорец е домакин в първия двубой идния вторник.

Лудогорец - Зенит (Санкт Петербург) 0:0