Репортаж 15 Февруари 2015

Лудогорец загуби в Стара Загора за Купата

Берое победи Лудогорец с 2:1 в първи 1/8-финал за Купата на България. Това бе първи успех на заралии над шампиона след 12 неуспешни опита в мачовете...

Берое победи Лудогорец с 2:1 в първи 1/8-финал за Купата на България. Това бе първи успех на заралии над шампиона след 12 неуспешни опита в мачовете от всички турнири. Реваншът е след седмица в Разград.

Георги Дерменджиев реши да даде шанс на Иван Чворович на вратата. До Козмин Моци застана Алекс Барт, а националът Георги Терзиев бе на пейката. В атака също имаше промени, като Вандерсон бе ляво крило, Дани Абало - дясно, а Мишо Александров и Мисиджан бяха резерви. На върха на атаката стартира Роман Безяк.

В първите десетина минути двата отбора водеха предимно битка в центъра на терена, като първият удар бе дело на Керкар, който засече центриране на Боровский отдясно. Веднага след това Марселиньо също шутира, но ударът му не бе опасен за Благой Макенджиев. В 15-ата минута Веско Пенев изведе Мапуку, като нападателят от ДР Конго се сбори здраво с Козмин Моци, след което се озова на земята и искаше дузпа. Но се оказа, че той е извършил нарушение. Пет минути след това Керкар центрира от фаул, Елиаш стреля, но бразилецът бе в положение на засада. В 31-ата минута обаче Елиаш откри резултата, след като засече с глава центриране на Керкар от ъглов удар..

Лудогорец започна по-устремено второто полувреме. Дани Абало можеше да изравни, но ударът му мина на сантиметри от гредата. В 56-ата минута Моци сбърка при изчистването и топката се озова в голмайстора Елиаш, който обаче не успя да нанесе точен изстрел. Малко след това останаха съмнения за дузпа в полза на „орлите“, след като Боровский спря удар на Марселиньо с ръка. Реферът Ивайло Стоянов обаче не посочи бялата точка. В 61-ата минута резултатът стана 1:1. Ешпиньо изненада Макенджиев с директен удар от фаул, въпреки че топката бе поставена близо до тъча. В 70-ата минута Керкар пробва да изненада сърбина от пряк свободен удар, но стражът спаси. Секунди по-късно Берое отново излезе напред в резултата. Абел Анисе сбърка пас в центъра на терена, Самир Аясс овладя топката, напредна и я пусна към Мапуку. Мощният нападател стреля, кълбото се отклони в крака на Моци и влетя за втори път в мрежата на Чворович - 2:1.

В края на двубоя шампионите за малко да допуснат трети гол. Керкар стреля мощно, Чворович изби с мъка, но на крака на резервата Костов, който прати топката в аут. В продължението Лудогорец бе много близо до изравняване, но Макенджиев изкупи греха си при гола на Ешпиньо и с невероятен рефлекс спаси удара на Анисе, дошъл след центриране на Марселиньо.

Берое - Лудогорец 2:1