Репортаж 5 Декември 2014

Лудогорец загря за Реал Мадрид с разгром над Берое

Шампионите първи след 4:0 в Стара Загора, Мисиджан с два гола

Лудогорец загря за историческия мач с Реал (Мадрид) на „Сантияго Бернабеу“ с разгромна победа над Берое. Шампионите спечелиха с 4:0 и поведоха с класирането преди мача на ЦСКА с Локо (Пд). „Орлите“ и армейците имат равен брой точки, но момчетата на Георги Дерменджиев са първи заради по-добри показатели в директните двубой. Два гола за успеха на Лудогорец отбеляза Върджил Мисиджан. По едно попадение добавиха Жуниор Кишада и Вандерсон.

Заралии можеха да излязат напред в резултата след стотина секунди игра. Елиаш копна към Костов, който се измъкна от защитата на Лудогорец, но стреля над вратата. Малко след това Венци Христов също пробва да изненада Владо Стоянов с удар извън наказателното поле, но националният страж изби. След 10-ата минута обаче „орлите“ взеха нещата в свои ръце. Кишада изведе отлично Мисиджан отляво, първият шут на холандеца бе избит, топката пак се озова в него, но и вторият ми удар не бе точен. В 15-ата минута гостите откриха резултата. Терзиев пусна страхотен дълъг пас към Кишада. Бразилският нападател на Лудогорец бе изпуснат от Владимир Зафиров, стражът Макенджиев излезе да го пресрещне, но остави вратата си празна и за Кишада не бе проблем да реализира. Само три минути по-късно интригата в мача почти свърши. Кайсара поде атака отляво, топката попадна в Мисиджан, който направи страхотно двойно с Кишада и с удар с левия крак прокара топката между краката му - 2:0 за шампионите. В 23-ата минута положението на Берое можеше да стане още по-сериозно, но Макенджиев спаси удар с глава на Мисиджан от няколко метра. Домакините се отърсиха от шока чак в края на първата част, когато Станислав Костов пробва хубав изстрел, който обаче не уцели рамката на вратата.

На полувремето Петър Хубчев пусна в игра Мапуку на мястото на Венци Христов, а малко след това извади Димо Бакалов и пусна на неговото място Салим Керкар. Това даде отражение и в 53-ата минута Берое можеше да намали. Владо Стоянов обаче майсторски спря опасен удар на Владимир Зафиров. В 61-ата минута Кишада се отчете със страхотен пропуск. Последваха няколко разбърквания пред вратата на домакините. След едно от тях, Лудогорец направи светкавична контраатака и Вандерсон изведе напълно сам срещу Макенджиев Върджил Мисиджан. За холандеца не бе проблем да матира вратаря за 3:0. Малко по-късно сериозен пропуск направи Жуниор Кайсара, преди в 82-ата минута Вандерсон да забие четвърти пирон в ковчега на домакините, възползвайки се от неубедителна изява на Иво Иванов.

Берое – Лудогорец 0:4

0:1 Жуниор Кишада 15
0:2 Върджил Мисиджан 18
0:3 Върджил Мисиджан 73
0:4 Вандерсон 82

Берое: Благой Макенджиев, Веселин Пенев, Владимир Зафиров, Иво Иванов, Илия Мунин, Игор Джоман, Георги Костадинов (66 Стефан Спировски), Елиаш, Димо Бакалов (49 Салим Керкар), Станислав Костов, Венцислав Христов (46 Жуниор Мапуку).

Треньор: Петър Хубчев

Лудогорец: Владислав Стоянов, Жуниор Кайсара, Георги Терзиев, Козмин Моци, Йордан Минев, Светослав Дяков, Фабио Ешпиньо, Върджил Мисиджан, Жуниор Кишада (63 Юнес Хамза), Даниел Абало (46 Вандерсон), Марселиньо (78 Абел Анисе).