VIVACOMCUP 21 Юли 2023

Лотарията на дузпите отреди второ място за Лудогорец на VIVACOM CUP 2023

Лотарията на дузпите отреди второ място за младите надежди на Лудогорец на международния турнир VIVACOM CUP 2023. Финалът на турнира между "орлите" и...

Лотарията на дузпите отреди второ място за младите надежди на Лудогорец на международния турнир VIVACOM CUP 2023. Финалният мач между "орлите" и Цървена звезда завърши 1:1 в редовното време. При наказателните удари гостите отбелязаха четири от четири, а разградчани пропуснаха два пъти за крайното 4:5.

Двата отбора изиграха най-стойностния двубой в турнира. В 6-та минута игралият много силно вратар Алекс Панайотов извади коварна топка, която летеше под напречната греда. В 17-та минута Лудогорец откри резултата чрез Ястиян Георгиев. В 25-та минута играч в зелено си отбеляза автогол и Цървена звезда изравни. Четири минути по-късно Николай Попов бе изведен очи в очи със стража на сърбите, но той спаси.

След почивката Джем Андонов нахлу отдясно в 40-та минута и стреля, но топката бе избита от вратаря. При добавката на Андонов пък бранител изби от голлинията.  В 44-та минута Алекс Панайотов се намеси добре след удар от границата на наказателното поле, а в 64-та минута спаси и дузпа, свирена за игра с ръка. В последната 70-та минута на редовното време Николай Попов проби добре и остана сам срещу вратаря, но ударът му бе блокиран.

VIVACOMCUP: Лудогорец - Цървена звезда 1:1 (4:5 след дузпи)