VIVACOMCUP 17 Юли 2023

Талантите на Лудогорец стартират във VIVACOM CUP 2023 срещу Гетика

Талантите на Лудогорец стартират участието си в Международния юношески турнир VIVACOM CUP 2023 срещу Гетика от Молдова. Двубоят е първи от програмата...

Талантите на Лудогорец стартират участието си в Международния юношески турнир VIVACOM CUP 2023 срещу Гетика от Молдова. Двубоят е първи от програмата на надпреварата и ще започне утре (18 юли), от 9:30 часа, на стадион "Гнездо на орли".

В тазгодишното издание на турнира, освен домакините от Лудогорец, участват още сръбският гранд Цървена звезда (Белград), Академия Удинезе (Румъния), украинският гранд Динамо (Киев), Гетика (Молдова) и Академия Грозданоски (Република Северна Македония). Младите футболисти  са от набор 2009.

VIVACOM CUP ще се проведе в четири поредни дни - от 18 до 21 юли. Шестте отбора са разделени в две групи, където ще играят по системата всеки срещу всеки. В едната група са Лудогорец, Гетика и Академия Грозданоски, а в другата – Цървена звезда, Динамо и Академия Удинезе. След изиграването на двубоите от груповата фаза първите два отбора ще решат в директен спор кой ще е крайният победител във VIVACOM CUP 2023. Останалите втори ще се изправят в мач за 3-то и 4-то място, а заелите трета позиция ще определят предпоследния и последния в крайното класиране.

Мачовете ще са с две полувремена от 35 минути, с 10 минутна почивка между тях. Класирането ще се определи по броя на спечелените точки. Регламентът предвижда при равен брой точки да е важен резултатът от преките двубои. Ако и това не е достатъчно, ще се гледат головата разлика и броя на отбелязаните голове. За разлика от предишните издания на надпреварата, при червен картон изгоненият състезател няма да бъде заменян с нов, като според тежестта на провинението той ще бъде наказан да пропусне един или два мача.

Част от двубоите ще бъдат излъчени в YouTube канала на ПФК Лудогорец.