Академия 13 Май 2024

Елитите на Лудогорец U15 биха с 2:0 Спартак (Варна)

Футболистите на Лудогорец до 15-годишна възраст вкараха 2 безответни гола на Спартак (Варна). „Орлетата“ гостуваха в морската ни столица за...

Футболистите на Лудогорец до 15-годишна възраст вкараха 2 безответни гола на Спартак (Варна). „Орлетата“ гостуваха в морската ни столица за шампионатния сблъсък от XXVII кръг в Елитната група.

Момчетата на Милен Маринов разперика криле още с излизането си на терена и успяха да поведат в резултата още в самото начало. Точен за 1:0 в третата минута бе Преслав Стойков. Веселин Атанасов удвои преднината за разградчани в 53-тата минута.

"Орлетата" изцяло контролираха играта през първата част, докато тяхната врата остана незастрашена. Добрата им игра разкри пред тях редица голови възможности, защитник на Спартак изби от гол линията, играчи на Лудогорец U15 също се озоваха сами срещу стража на върненци. В крайна сметка головите ситуации останаха без попадения за по-изразителна победа.

Доволен съм от момчетата, постараха се да изпълнят поставените задачи. Забележките ми са, че в пореден мач пропуснахме да реализираме редица чисти голови ситуации, но продължаваме да работим в посока подобряване, се обърна старши треньорът на Лудогорец U15 Милен Маринов.

Три кръга преди края на първенството „орлетата“ са еднолични лидери в класирането с актив от 71 точки. В неделя предстои да посрещнат на свой терен третите в таблицата от Левски (София).