Академия 17 Февруари 2024

Лудогорец U15 надви с 4:1 Зимбру (Кишинев) U16

Момчетата от елитния тим Лудогорец U15 надвиха с 4:1 по-големите си съперници от Зимбру (Кишинев) U16 в последна контрола от зимната подготовка....

Момчетата от елитния тим Лудогорец U15 надвиха с 4:1 по-големите си съперници от Зимбру (Кишинев) U16 в последна контрола от зимната подготовка. Срещата се игра в комплекса „Гнездо на орли“.

Резултатът откри Тимур Мустафа в четвъртата минута след първия съдийски сигнал. Две минути по-късно точен за „зелените“ бе и Петър Клявков след асистенция на Николай Попов. Класическото 3:0 оформи Николай Попов, подпомогнат от асистенция на Ястиян Георгиев. Четвъртото попадение в полза на Лудогорец U15 дойде след точен удар на Преслав Стойков след изпълнение на фал.

Единственият гол за Зимбру бе отбелязан в последната минута на срещата от корнер.

Момчетата на старши треньора Милен Маринов показаха завидни умения освен по отношение на реализирането на головите възможности, така и във фаза защита.

Доволен съм от доброто представяне на момчетата. Допуснахме някои неточности, които ще отстраним, като упражняването на пресата и преходите в атака, анализира наставникът на Лудогорец U15 Милен Маринов.

Следващият петък предстои първата среща на разградския тим от пролетния дял на първенството на Елитната група U15. За срещата от XVI кръг „орлетата“ ще гостуват на Локомотив 1926 (Пловдив).

Лудогорец U15 - Зимбру (Кишинев) U16 4:1