Академия 3 Февруари 2024

Лудогорец U16 прегази със 7:0 Динамо (Букурещ)

Елитният отбор на Лудогорец U16 прегази със 7:0 Динамо (Букурещ) в контролна среща от зимната подготовка. Мачът се игра на един от терените в...

Елитният отбор на Лудогорец U16 прегази със 7:0 Динамо (Букурещ) в контролна среща от зимната подготовка. Мачът се игра на един от терените в комплекса „Гнездо на орли“.

И през двете части на срещата превъзходството на „зелените“ бе осезаемо и играчите на Росен Маринов успяха да създадат множество чисти голови ситуации пред вратата на съперника.

Димитър Мрънков реализира първото попадение още в 7-та минута на мача. Той изведе своя отбор напред в резултата след хубав удар с гръб към вратата.

Само в рамките на 15 минути играчите на Лудогорец U16 успяха да реализират още 5 точни попадения. Във вратата на Динамо се разписаха Боян Иванов, Атила Сакалъ, Алекс Сергеев, като точен на два пъти бе Максим Минков.

Крайното 7:0 оформи Цветомир Митев 5 минути преди края на срещата.

Резултатът е достатъчно красноречив за сериозната разлика в класите на двата тима и от подобен мач трудно можем да изведем конкретни заключения. Поздравявам отбора за победата, се обърна старши треньорът на Лудогорец U16 Росен Маринов.

Разградският тим отново предстои да се изправи срещу отбора на Динамо (Букурещ) в следващата контролна среща от зимната си подготовка.

U16: Лудогорец - Динамо (Букурещ) 7:0