Академия 16 Декември 2023

Лудогорец III завърши годината с отличен 6:0 и оглави класирането

Лудогорец III завърши есенния полусезон и годината с отличен 6:0 над Доростол (Силистра) и зае първата позиция във временното класиране. Талантите на...

Лудогорец III завърши есенния полусезон и годината с отличен 6:0 над Доростол (Силистра) и зае първата позиция във временното класиране. Талантите на Шампионите гостуваха за отложен мача от XII кръг на първенството в Североизточна Трета лига.

Още в 5-та минута Александър Маринов откри резултата след пас на Никола Тодоров. В 32-та минута Кристиян Николов удвои, а аситнецията бе на Петър Кирев. Първото полувреме завърши при този резултат.

След подновяването на играта Антонио Попов направи разликата класическа в 60-та минута след центриране на Ерен Юсеин. Три минути по-късно Никола Георгиев вкара за 4:0 след добро взаимодействие с Петър Кирев. В 70-та минута Симеон Шишков бе точен от пряк свободен удар за 5:0. Крайното 6:0 оформи Георги Караиванов в 90-та минута.

Поздравявам момчетата, които дадоха всичко от себе си на тежкия терен в Силистра. Постигнахме убедителна победа и оглавихме красирането. Няма как да не изпратим полусезона и годината с удовлетворение, защото заемаме мястото, което подхожда на клуб като Лудогорец, коментира след края на двубоя старши треньорът Захари Сираков.