Академия 4 Юни 2023

Лудогорец U17 с шампионски финал на сезона - 2:0 над Пирин в Благоевград

Безапелационният победител в първенството на Елитната юношеска група до 17 години Лудогорец U17 финишира по шампионски, след като победи с 2:0 Дунав...

Безапелационният победител в първенството на Елитната юношеска група до 17 години Лудогорец U17 финишира по шампионски, след като победи с 2:0 Пирин в Благоевград, в мач от последния XXX кръг на първенството.

Носителите на златото отбелязаха по едно попадение през всяко от двете полувремена.

През първото се разписа Мартин Станчев в 43-та минута. Той стигна пръв до една топка, избита от стража на съперника, след шут на Филип Гигов.

През второто точен с глава бе Александър Маринов. Голът стана след центриране от фал, като първо с топката игра Никола Ботев.

Удовлетворени сме, защото записахме силен сезон. Цифрите са достатъчно красноречиви. Не допуснахме нито едно поражение, като направихме едва три равенства, коментира след края на двубоя старши треньорът Емилиян Петров.