Академия 22 Май 2022

Лудогорец U17 би Ботев (Пловдив) и го свали от върха

Лудогорец U17 пречупи с 1:0 Ботев (Пловдив) и си върна първото място във временното класиране. Мачът бе от програмата на XXVIII кръг на първенството...

Лудогорец U17 пречупи с 1:0 Ботев (Пловдив) и си върна първото място във временното класиране. Мачът бе от програмата на XXVIII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години и се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Двата отбора, които водят здрава битка за първото място, направиха оспорван мъжки двубой. В него обаче повече аргументи за успеха показаха момчетата на Емил Георгиев.

През първото полувреме превъзходството на разградчани доведе до две ситуации, при които гредите спасиха "канарчетата" от попадение. И в двата случая ударите отправи Стивън Вълчев. Първото полувреме завърши без голове.

Второто започна чудесно за "орлите". Те откриха само три минути след подновяването на играта. Иван Нешков даде чудесен извеждащ пас, а Йоан Киров напредна и със силен шут в близкия горен ъгъл прати топката в мрежата. Голът остана единствен до края на срещата и Лудогорец се поздрави с изключително важна победа.

Върнахме си първото място. Поздравявам момчетата за страхотното представяне. Те показаха дисциплина, мотивация, пълно раздаване и спортна агресия в максимална степен, коментира след последния съдийски сигнал старши трненьорът Емил Георгиев. .

U17: Лудогорец - Ботев (Пловдив) 1:0