Академия 13 Ноември 2021

Лудогорец U16 II победи с 5:1 Бенковски (Бяла)

Лудогорец U16 II постигна убедителна победа с 5:1 над връстниците си от Бенковски (Бяла). Мачът от IX кръг на първенството за юноши младша възраст в...

Лудогорец U16 II постигна убедителна победа с 5:1 над връстниците си от Бенковски (Бяла). Мачът от IX кръг на първенството за юноши младша възраст в зона Русе се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Пламен Петров откриха в 26-та минута. Точен бе Ивайло Стайков, а последния пас даде Атанас Донев. Две минути по-късно Янаки Костов удвои след самостоятелен пробив. В 33-та минута гостите отбелязаха почетното си попадение от пряк свободен удар. В 40-та минута Мартин Иванов направи резултата 3:1 след хубав рейд между бранителите.Почивката дойде при този резултат.

През втората част се разписаха Ерай Мехмед и Янаки Костов, съответно в 65-та и 66-та минута. Мехмед вкара след асистенция на Атанас Донев, а Костов - след самостоятелна акция.

Имахме пълно превъзходство над съперника. Допуснахме да ни отбележат с единствения удар в очертанията на нашата врата, но отбелязахме пет гола и имахме чисти ситуации за поне още три попадения, коментира старши треньорът Пламен Петров след края на срещата.

U16: Лудогорец II - Бенковски (Бяла) 5:1