Академия 28 Октомври 2021

Лудогорец U16 елиминира Славия с общ резултат 6:2

Лудогорец U16 отстрани силния отбор на Славия от турнира за Купата на БФС с общ резултат 6:1. "Орлите" направиха 1:1 с "белите" в София днес в...

Лудогорец U16 отстрани силния отбор на Славия от турнира за Купата на БФС с общ резултат 6:2.  "Орлите" направиха 1:1 с "белите" в София днес в мача-реванш от осминафиналите на надпреварата. Преди седмица първият мач в Разград завърши 5:1 за талантите на Шампионите.

Двубоят не започна добре за момчетата на Емилиян Петров. Те получиха гол в 10-та минута, като след изпълнение на фал се стигна до нещастен рикошет. Този резултат остана непроменен до почивката.

През втората част "орлите" заиграха по-силно и закономерно изравниха в 65-та минута. Тогава се разписа Кристиян Николов, като асистенцията бе на Александър Маринов. Четири минути по-късно Константин Димитров бе спрян непозволено в наказателното поле, но отсъдената дузпа не бе реализирана и резултатът 1:1 се запази до края на срещата.

Рано падналият гол малко смути момчетата и през първото полувреме те не играха на обичайното си ниво. След направените корекции на почивката вдигнахме оборотите и до голяма степен показахме стила и нивото, към които се стремим. Въпреки комфортната преднина от първия мач за нас бе важно да постигнем положителен резултат в София, коментира старши треньорът Емилиян Петров.