Академия 3 Октомври 2021

Лудогорец U17 обърна Берое в Стара Загора

Лудогорец U17 обърна до 3:1 връстниците си от Берое, след като до 50-та минута губеше с 0:1. Мачът от VII кръг на първенството в Елитната юношеска...

Лудогорец U17 обърна до 3:1 връстниците си от Берое, след като до 50-та минута губеше с 0:1. Мачът от VII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години се игра в Стара Загора.

"Орлите" можеха да открият в 9-та минута. Петър Кирев засече с глава, но защитник изби от голлинията. В 15-та минута главният съдия отсъди дузпа за Берое и домакините поведоха  с гол от бялата точка. Резултатът се запази до почивката.

През втората част разградчани излязоха на терена видимо преобразени. В 50-та минута Петър Кирев нахлу в наказателното поле и отбеляза за 1:1. В 64-та минута отново Кирев вкара за 2:1, след като се освободи от прекия си пазач. Крайното 3:1 с техничен удар в далечния ъгъл оформи Иван Нешков.

Постигнахме хубава победа срещу сериозен съперник, който досега нямаше загуба в първенството. През първото полувреме не стояхме по най-добрия начин на терена, въпреки че контролирахме мача и владеехме повече топката. През второто показахме истинското си лице, а атаките ни придобиха необходимата креативност и острота. Освен, че реализирахме три попадения, създадохме още няколко чисти ситуации за гол, които за жалост пропуснахме, коментира водилият отбора в този мач помощник-треньор Емил Георгиев.