Академия 8 Септември 2021

Лудогорец U17 се справи с Левски (София)

Лудогорец U17 се справи с връстниците си от Левски (София) и спечели с 1:0 отложения мач от II кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17...

Лудогорец U17 се справи с връстниците си от Левски (София) и спечели с 1:0 отложения мач от II кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Момчетата на Христо Господинов получиха правото да изпълнят дузпа в 10-та минута, след като пробив на Константин Димитров  в наказателното поле бе спрян с нарушение . Зад топката застана Георги Караиванов, който реализира хладнокръвно от бялата точка. Малко след попадението Петър Кирев засече с глава центриране от фланга, но вратарят на гостите спаси.

През втората част добри ситуации се откриха пред Емил Панов и Константин Димитров. Панов излезе сам срещу стража на Левски, но вместо да стреля, предпочете да потърси свой съотборник и отбраната на "сините" се справи. Димитров нахлу в наказателното поле след продължителен дрибъл, но се забави с шута и притичал защитник успя да избие.

Получи се добър и интересен мач. След попадението съперникът опита натиск, което ни даде шанс да организираме опасни контраатаки. За жалост не взехме най-добрите решения в завършващата фаза, иначе можеше да затворим мача много по-рано. Доволен съм много от играта ни в отбрана, не допуснахме грешки, нито при атаките на гостите, нито при центриранията от статични положения. Иска ми се обаче в завършващата фаза да действаме с повече увереност и самочувствие, коментира след края на срещата старши треньорът Христо Господинов.

U17: Лудогорец - Левски 1:0