Академия 21 Август 2021

Лудогорец U16 обърна Стяуа в Букурещ

Лудогорец U16 обърна с 2:1 Стяуа в Букурещ в контролна среща. Домакините поведоха във 2-та минута на двубоя. До почивката не паднаха други попадения....

Лудогорец U16 обърна с 2:1 Стяуа в Букурещ в контролна среща.

Домакините поведоха във 2-та минута на двубоя. До почивката не паднаха други попадения.

В 60-та минута румънците получиха правото да изпълнят дузпа. Вратарят Златомир Стоименов обаче се намеси отлично и спаси. Пет минути по-късно високата преса на разградчани даде резултат. Те отнеха една топка, а Мартин Станчев подаде добре към Николай Метанов, който отбеляза за 1:1. В 76-та минута талантите на "орлите" стигнаха до пълен обрат. Румен Павлов центрира от фал, а Александър Ангелов насочи топката в мрежата за 2:1.

Победата е радваща, особено срещу такъв сериозен съперник. Не сме доволни обаче от играта на отбора. Някои от състезателите ни бяха изтеглени при по-големите. Дойдоха нови момчета, но явно ще им трябва още време, за да свикнат с изискванията и обстановката, коментира след края на срещата старши треньорът Емилиян Петров.