Академия 12 Юни 2021

Лудогорец U14 е на финал в турнира "Купа Черно море"

Лудогорец U14 разби с 5:0 Young Team в полуфинален мач от международния юношески турнир "Купа Черно море" и се класира за финалния двубой на...

Лудогорец U14 разби с 5:0 Young Team в полуфинален мач от международния юношески турнир "Купа Черно море" и се класира за финалния двубой на надпреварата.

Момчетата на Димчо Ненов наложиха категорично волята си още през първото полувреме. В самото начало на двубоя съперникът си отбеляза автогол. Георги Пенев удвои от дузпа и направи преднината класическа след попадение с глава. Александър Валеков реализира за 4:0 и при този резултат двата тима се оттеглиха за почивка.

През второто полувреме "орлите" намалиха темпото, но все пак стигнаха до още едно попадение. Вкара го Георги Пенев, за да оформи своя хеттрик и крайния резултат.

Момчета се справиха добре, въпреки че умората вече започва да се усеща, защото играем всеки ден. Най-важното е да успеем да ги възстановим за утрешния финален двубой, коментира старши треньорът Димчо Ненов.

В мача за първото място Лудогорец U14 ще срещне Зимбру (Кишинев), след като молдовците спечелиха другия полуфинал. В двубой от груповата фаза на турнира разградчани разбиха Зимбру с 4:1.