Академия 9 Април 2021

Лудогорец U15 заличи 3 гола разлика

Лудогорец U15 направи 3:3 с Ботев в Пловдив, след като губеше с 0:3 до 35-та минута на двубоя от XX кръг на първенството в Елитната юношеска група до...

Лудогорец U15 направи 3:3 с Ботев в Пловдив, след като губеше с 0:3 до 35-та минута на двубоя от XX кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години.  Отличи се Филип Гигов, който вкара два гола, единият от които след индивидулен пробив.

Мачът започна лошо за момчетата на Емилиян Петров. Още в 2-та минута домакините поведоха след дискусионна дузпа. "Орлите" получиха още два гола, съответно в 20-та и 27-та минута, за да стане преднината на съперника класическа. В последната 35-та минута на първата част Джанер Садетинов реализира за 1:3 и даде надежда за обрат.

Още в 36-та минута Филип Гигов вкара за 2:3 и разградчани притиснаха "канарчетата". В 60-та минута Гигов се справи сам с трима бранители и прати неспасяемо топката в далечния ъгъл за 3:3. Преди изравнителното попадение и малко след него Райън Иванов излезе на добри позиции, но не успя да порази целта. В последната минута на срещата от зоната около бялата точка Константин Димитров стреля опасно от воле, но вратарят на Ботев успя да спаси.

Момчетата демонстрираха воля и характер, защото не е никак лесно да изравниш от 0:3. От дрга страна показахме някои слабости в отбрана, върху които ни предстои сериозно да поработим, коментира след последния съдийски сигнал старши треньорът Емилиян Петров.