Академия 18 Октомври 2020

Лудогорец U17 подчини Добруджа с 3:1

Лудогорец U17 победи с 3:1 Добруджа в Добрич, в мач от XII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Мачът се разви добре за...

Мачът се разви добре за момчетата на Христо Господинов, които поведоха с 2:0 през първото полувреме. Мартин Тодорски откри още в 6-та минута. В 23-та се разписа Димитър Иванов.

През втората част "орлите" стигнаха до класиката. Оформи я Димитър Иванов, който в 71-та минута вкара своя втори гол в двубоя.  Домакините успяха да реализират почетното си попадение в 82-та минута. Малко след това техен футболист бе изгонен от игра заради две последователни опасни влизания.

Доволни сме от постигнатата победа. Доминирахме през целия мач. Домакините играха агресивно и се стремяха да накъсват играта, но момчетата успяха да противодействат, както трябва, заяви след последния съдийски сигнал старши треньорът Христо Господинов.