Академия 10 Октомври 2020

Лудогорец U17 разби с 4:0 Черноморец в Бургас

Лудогорец U17 разби с категоричното 4:0 Черноморец в Бургас в мач от XI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 17 години. Момчетата на...

Момчетата на Христо Господинов отбелязаха само един гол през първото полувреме. След хубава флангова атака се разписа Тончо Георгиев в 21-та минута.

През втората част превъзходството на разградчани доведе до нови три попадения във вратата на Черноморец. Илия Янков направи 2:0 в 56-та минута, след като получи хубав пас зад гърба на отбраната. . В 63-та Тончо Георгиев вкара вторя си гол в срещата и направи преднината класическа. Крайното 4:0 оформи Димитър Иванов в 82-та минута от дузпа. В 70-та минута домакините останаха с човек по-малко, след като техен състезател бе изгонен за груба игра.

Момчетата изиграха добър мач. Стараха се и в общи линии изпълниха тактическите си задачи, коментира след края на срещата старши треньорът Христо Господинов.