Академия 29 Август 2020

Лудогорец U19 вкара 4 на Нефтохимик с 10 души

Лудогорец U19 заби 4 безответни попадения на Нефтохимик (Бургас), въпреки че преди голеадата остана с човек по-малко на терена. Мачът от V кръг на...

Лудогорец U19 заби 4 безответни попадения във вратата на Нефтохимик (Бургас), въпреки че преди голеадата остана с човек по-малко на терена. Мачът от V кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли".

Срещата не започна добре за разградчани. След нулеви 29 минути червен картон получи Алекс Луканов. Останали с 10 души на терена, момчетата на Димчо Ненов продължиха срещата с пределна мотивация. Три минути след червения картон Хидает Хюсеин проби през центъра на отбраната на бургазлии и вкара за 1:0. Първото полувреме завърши при този резултат.

През второто превъзходството на "орлите" намери още по-категорично измерение с нови 3 попадения във вратата на гостите. В 56-та минута Хидает Хюсеин реализира отсъдената в полза на Лудогорец дузпа за 2:0. В 68-та Стилиян Спасов направи резултатат класически, след като завърши хладнокръвно флангова акция на Георги Никоов. Шест минути преди края на редовното време Мартин Кирчев реализира за крайното 4:0.

Момчетата заслужават поздравления за катерогичната победа, постигната с човек по-малко на терена. Жалко, че ще загубим Алекс Луканов за следващия ни мач. Въпреки категоричния успех, съм убеден, че можем много повече, коментира след последня съдийски сигнал старши треньорът Димчо Ненов.