Академия 29 Февруари 2020

Лудогорец U19 разгроми Янтра (Габрово) с 9:0

Лудогорец U19 разгроми Янтра (Габрово) с 9:0. Мачът от XVII кръгпървенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра на един от терените в...

Лудогорец  U19 разгроми Янтра (Габрово) с 9:0. Мачът от XVII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Отличи се Хидает Хюсеин, който реализира хеттрик.

Момчетата на Стефан Славов откриха в 5-та минута чрез Георги Николов. Алекс Луканов удвои в 12-та минута. Класиката бе достигната в 20-та минута, като автор на попаднието бе Мартин Русков. Хидает Хюсеин вкара първия си гол в 29-та минута. До почивката във вратата на гостите в 41-та минута се разписа и Владислав Найденов.

През 52-та минута на втората част Георги Николов отбеляза втория си гол в срещата за 6:0. В 80-та Валентин Цветанов направи 7:0. Хидает Хюсеин оформи своя хеттрик в 87-та и 90-та минута за крайното 9:0.

Резултатът е красноречив. Доминирахме през цялото време, като можеше да отбележим поне още толкова голове във вратата на съперника, коментира след последния съдийски сигнал Стефан Славов.

Срещу Янтра (Габрово) Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Христов, Георги Маджаров, Алекс Луканов, Валентин Цветанов, Александър Ганчев, Мартин Русков, Владислав Найденов, Петър Георгиев, Георги Бабалиев, Хидает Хюсеин, Георги Николов  (Димитър Жеков, Димитър Михалев, Даниел-Виктор Кънчев, Стилиян Спасов).