Академия 1 Февруари 2020

Лудогорец U19 разгроми връстниците си от Стяуа с 5:0

Лудогорец U19 разгроми връстниците си от Стяуа с 5:0 в контрола, играна на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Момчетата на Стефан Славов...

Момчетата на Стефан Славов поведоха с 1:0 в 15-та минута, като Хидает Хюсеин превърна в гол отсъдената за нарушение срещу самия него дузпа. В 22-та минута Алекс Луканов бе най-съобразителен след центриране в наказателното поле на румънците и реализира за 2:0. В 33-та минута Георги Николов направи разликата класическа и двата тима се оттеглиха за почивка при 3:0 за "орлите".

Само 5 минути от подновяването на играта бяха нужни на разградчани, за да вкарат четвърти гол на своите гости. Точен директно от фал бе Николай Георгиев. Крайното 5:0 фиксира Даниел-Виктор Кънчев в 76-та минута, след хубав шут извън наказателното поле.

Доволен съм от показаното и през двете полувремена. Видях старание и добра тактическа дисциплина. Хубаво е, че по време на подготвителния период имаме възможност да се изправяме срещу класни съперници, като Стяуа. Точно в такива мачове и футболистите, и отборът израстват, коментира след края на срещата Стефан Славов.

Срещу Стяуа (Букурещ) Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Христов, Георги Маджаров, Алекс Луканов, Мартин Русков, Валентин Цветанов, Димитър Михалев, Даниел-Виктор Кънчев, Стилиян Спасов, Петър Георгиев, Хидает Хюсеин, Георги Николов (Николай Георгиев, Преслав Петков, Хакъ Хакиев).