Академия 27 Ноември 2019

Лудогорец U16 победи Спартак в Плевен и е на полуфинал

Лудогорец U16 победи с 1:0 Спартак в Плевен и се класира за полуфиналите на турнира за купата на БФС. Първият мач в Разград завърши 1:1. Момчетата на...

Лудогорец  U16 победи с 1:0 Спартак в Плевен и се класира за полуфиналите на турнира за купата на БФС. Първият мач в Разград завърши 1:1.

Момчетата на Христо Господинов влязоха силно в двубоя и още в 10-та минута откриха резултата. Това стана след заучено положение от корнер, което Несин Салим хладнокръвно превърна в гол. "Орлите" продължиха да доминират. До края на полувремето те отправиха още няколко точни удара към вратата на гостите, но вратарят успя да се справи.

През втората част събитията на терена продължиха да се развиват по същия сценарий. Разградчани създадоха четири добри ситуации за гол, при една от които топката срещна гредата.

Момчетата изиграха двубоя с изключителна дисциплина и стриктно спазване на тактическия план. Те по-добре се приспособиха към тежкия терен и водиха здрава битка за всяка топка. Можехме да спечелим и с по-убедителен резултат, но и с този постигнахме целта си да отстраним съперника и да продължим напред, коментира след последния съдийски сигнал Христо Господинов.

Срещу Спаратак (Плевен) Лудогорец U16 игра в състав: Християн Стоянов, Ивайло Гущеров, Несин Салим, Ибрям Хабил, Александър Занков, Георги Янев, Димитър Иванов, Янислав Дюлгеров, Тончо Георгиев, Йоан Йорданов, Петко Петков  (Христо Георгиев, Христо Костов, Радослав Захариев).