Академия 14 Септември 2019

Лудогорец U19 срази водача Берое в Стара Загора

Лудогорец U19 игра силно в Стара Загора и срази с 4:1 временния водач в класирането Берое в мача от VI кръг на първенството в Елитната юношеска група...

Лудогорец U19 игра силно в Стара Загора и срази с 4:1 временния водач в класирането Берое в мача от VI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години.

Момчетата на Стефан Славов откриха в 5-та минута от дузпа. Нарушението бе срещу Георги Бабалиев, а точното изпълнение на Алекс Ганчев. В 21-та минута Петър Караангелов вкара за 2:0 с плътен удар от границата на наказателното поле. Домакините успяха да намалят на 1:2 в 44-та минута след корнер и почивката дойде при този резултат.

През второто полувреме домакините опитаха да стигнат до обрат, но в 62-та минута Велислав Минков вкара от пряк свободен удар за 3:1. Пет минути преди края на редовното време Мартин Русков стигна пръв до топката след центриране от корнер и я прати в мрежата на Берое за крайното 4:1.

Показахме хубава игра и закономерно стигнахме до този убедителен резултат. Доволен съм от поведението и раздаването на момчетата. Надявам се, че ще продължат да демонстрират своето израстване и в следващите срещи, коментира след последния съдийски сигнал Стефан Славов.

Срещу Берое (Стара Загора) Лудогорец U19 игра в състав: Владимир Русанов, Никола Ганчев, Александър Ганчев, Димитър Жеков, Мартин Русков, Велислав Минков, Георги Николов, Петър Георгиев, Владислав Найденов, Петър Караангелов, Георги Бабалиев (Преслав Петков, Алекс Луканов, Димитър Михалев, Николай Георгиев).