Академия 12 Август 2019

Лудогорец II би Спартак (Варна) с 2:0

Лудогорец II спечели с 2:0 гостуването си на Спартак(Варна). Срещата от IV кръг на Втора професионална лига се игра на Градския стадион в Балчик....

Вторият отбор на Лудогорец бе по-дисциплиниран и по-търпелив от съперника си и напълно закономерно се поздрави с крайния успех.

През първото полувреме отлична възможност за гол имаше Методий Стефанов,но вратарят на Спартак спаси неговия удар.В 40-тата минута Бранимир Костадинов бе съборен в наказателното поле,след като бе влязъл на скорост. Димитър Митков отбеляза от бялата точка,което е негов 3-ти гол за сезона.

През втората част хубави ситуации се откриха пред Димитър Митков на два пъти, а в края на полувремето отлична комбинация между Ерол Дост и Стефан Методиев завърши с гол на Илкер Будинов. Така Лудогорец II записа втора поредна победа.

Лудогорец II : Дамян Дамянов,Илкер Будинов,Петър Генчев,Преслав Петров,Димитър Митков,Ерол Дост,Методий Стефанов(Стефан Методиев),Велислав Минков,Хюсеин Хюсеинов(Тихомир Димитров),Бранимир Костадинов(Владислав Найденов),Димитър Митков.

"Играхме много дисциплинирано,важна победа.Имахме въздържанието и търпението да получим пространства, от които да се възползваме. Поздравявам отбора за изпълнените указания",  коментира след срещата старши-треньорът на отбора Тодор Живондов.