Академия 5 Април 2019

Лудогорец U19 с убедителна победа над ЦСКА-София

Лудогорец U19 постигна убедителна победа над ЦСКА-София в сблъсъка между двата тима от XXII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19...

Лудогорец U19 постигна убедителна победа над ЦСКА-София в сблъсъка между двата тима от XXII кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години. Двубоят се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Освен с резултата, срещата  ще се запомни и с изключително красивия гол на Кристиян Кънчев от центъра на терена.

Момчетата на Тодор Живондов поведоха в 12-та минута. След корнер над всички се извиси Методий Стефанов и прати с глава топката в мрежата. В 40-та минута Кристиян Кънчев отбеляда попадение, каквото рядко се вижда по футболните терени не само у нас. Той отне една топка, поведе я, видя, че вратарят на съперника е излязъл напред и с великолепен удар го прехвърли от дистанция около 50 метра. В последната минута от редовното време на първата част състезател на ЦСКА-София получи червен картон за опасна игра. При едно непреценено добре влизане той разби с бутоните лицето на Георги Стоянов, който напусна принудително терена. До почивката не паднаха повече попадения и двата отбора се оттеглиха за почивка при резултат 2:0 за разградчани.

През втората част, след грешка в отбраната на Лудогорец, ЦСКА-София успя да върне един гол в 63-та минута. "Орлите" отказаха съперника с хубаво попадение в 87-та минута. Велислав Минков проби отлично и можеше да завърши акцията сам, но предпочете да подаде на Станислав Вълчев, който реализира на празна врата за 3:1.

Няма как да не съм доволен, след като победихме един от директните ни съперници за челните места в класирането. Браво на Кристиян Кънчев за гола, наистина бе много красив и не се вижда всеки ден. Най-важното обаче е, че започнахме да показваме повече аргументи в атака, коментира след края на срещата Тодор Живондов.

Срещу ЦСКА-София Лудогорец U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Светослав Славчев, Георги Вълчев, Николай Томов, Василен Марков, Кристиян Кънчев, Петър Караангелов, Методий Стефанов, Георги Стоянов, Владислав Найденов, Хюсеин Хюсеинов (Георги Бабалиев, Станислав Вълчев, Димитър Жеков, Велислав Минков).

U19: Лудогорец - ЦСКА-София 3:1