Академия 26 Март 2019

Лудогорец U18 направи 1:1 със Сокол (Марково) за купата на БФС

Лудогорец U18 завърши 1:1 при гостуването си на Сокол (Марково) в първия мач от полуфиналната фаза на турнира за купата на БФС. През първото...

През първото полувреме "орлите" стигнаха до две отлични ситуации за гол. Кирил Янакиев и Петър Караангелов обаче не успяха да поразят целта. В края на първата част бе отсъдена дузпа за домакините от Сокол и след точното й изпълнение те поведоха в 44-та минута.

През второто полувреме момчетата на Тодор Живондов вдигнаха оборотите и потърсиха обрат. Вратарят на домакините с мъка отрази шут на Калоян Симеонов, а при добавката на Владислав Найденов защитник изби от голлинията. Петър Караангелов пък удари греда. В 80-та минута усилията на разградчани бяха възнаградени с хубав гол на Караангелов. Той овладя технично на гърди едно центриране от крилото и с точен шут в далечния ъгъл прати топката в мрежата за 1:1.

Реваншът е в Разград на 3 април.

Добър турнирен резултат, постигнат на тежък терен. Все още нищо не е решено, шансовете остават равни преди реванша, коментира Тодор Живондов след последния съдийски сигнал.

Срещу Сокол (Марково) Лудогорец U18 игра в състав: Владимир Русанов, Никола Ганчев, Алекс Ганчев, Мартин Русков, Димитър Жеков, Велислав Минков (капитан), Николай Георгиев, Петър Караангелов, Владислав Найденов, Кирил Янакиев, Георги Бабалиев (Калоян Симеонов, Преслав Петков, Валентин Цветанов).