Академия 30 Януари 2019

Лудогорец U16 направи 1:1 с Академия Пандев

Лудогорец U16 завърши 1:1 контролната си среща с връстниците си от Академия Пандев. Двубоят се игра в Петрич, където момчетата на Иво Градев са на...

Лудогорец U16 завърши 1:1 контролната среща с връстниците си от Академия Пандев. Двубоят се игра в Петрич, където момчетата на Иво Градев са на подготвителен лагер.

През първото полувреме македонците се приспособиха по-добре към тежкия терен и заложиха на изчистени напред дълги топки. Това им донесе успех в 26-ата минута. Техен играч остана очи в очи с вратаря Петков, не успя да го преодолее при първия опит, но при втория реализира за 0:1. Малко по-късно гол на Анастас Пемперски бе отменен заради дискусионна засада.

През втората част „орлите” бяха по-добрият отбор. Те изравниха в 53-ата минута, когато отново Пемперски стигна първи до едно избита от защитата топка и с плътен удар я заби под горната греда. До края на двубоя Лудогорец имаше две добри ситуации за гол, но не успя да ги реализира, за да стигне до победата.

Получи се здрав мач. Опитахме се да покажем добър футбол, но теренът бе мек и тежък. Затова преобладаваха физическите сблъсъци и единоборства. Доволен съм, че момчетата показаха дух и характер на бойци, коментира след края на срещата Иво Градев.

Срещу Академия Пандев Лудогорец U16 игра в състав: Мартин Петков, Стефан Стефанов, Озан Ремзи, Анастас Пемперски, Курай Гьочгелди, Юлиан Манолски, Росен Иванов, Георги Недков, Кристиян Лосков, Димитър Господинов, Мартин Кирчев (Пламен Пепеляшев, Алекс Маринов, Даниелс Ахмедов, Богдан Шалев, Теодор Тотев, Иван Томов, Янаки Панайотов, Божидар Владимиров, Николай Георгиев, Румен Георгиев).