Академия 23 Ноември 2018

Лудогорец U17 и U15 завършиха 1:1 с връстниците си от Етър във Велико Търново

Формациите на Лудогорец U17 и U15 завършиха 1:1 мачовете си срещу връстниците си от Етър във Велико Търново. Двете срещи бяха част от програмата за...

U15: Етър - Лудогорец 1:1

Формациите на Лудогорец U17 и U15 завършиха 1:1 мачовете си срещу връстниците си от Етър във Велико Търново. Двете срещи бяха част от програмата за XIV кръг на първенството в Елитните юношески групи до 17 и до 15 години.

Момчетата на Юри Васев получиха попадение в 14-ата минута, когато "виолетовите" се възползваха от грешка на бранителите при изнасянето на топката. "Орлите" изравниха чрез Стефан Статев в 35-ата минута. До края на срещата Лудогорец имаше пълно превъзходство на терена, но футболистите в зелено направиха много пропуски.

Възпитаниците на Христо Господинов също допуснаха съперника да поведе в резултата. Голът за Етър падна в 11-ата минута, след статично положение. Лудогорец изравни в 54-ата минута, чрез централния нападател Петко Петков. Последва тотален натиск на "орлите", но отново заради куп пропуски резултатът остана непроменен.

Като не вкарваш, ти вкарват. Доволен съм от играта, но не и от резултата. Направихме прекалено много пропуски. Наистина теренът бе тежък и не ни позволи да покажем най-доброто от себе си, но това не ни оправдава, коментира след последния съдийски сигнал Юри Васев.

Не ми хареса играта ни през първата част. Можеше да влезем по-здраво в мача и да сме по-концентрирани. През второто полувреме бяхме на ниво. Жалко, че не успяхме да реализираме поне едно от трите ни сто процентови ситуации за гол след изравняването, каза Христо Господинов

Срещу Етър (Велико Търново) Лудогорец U17 игра в състав: Дамян Христов, Алекс Луканов, Валентин Цветанов, Анастас Пемперски, Даниел Виктор Кънчев, Димитър Василев, Хидает Хюсеин, Георги Николов, Петър Георгиев, Калоян Симеонов, Стефан Статев   (Стилиян Спасов, Георги Владимиров).

За Лудогорец U15 на терена във Велико Търново излязоха: Християн Стоянов, Несин Салим, Ивайло Гущеров, Димитър Димитров, Александър Занков, Теодор Димитров, Йоан Йорданов, Янислав Дюлгеров, Иван Аспарухов, Тони Георгиев, Петко Петков   (Мартин Мартинов).