Академия 14 Ноември 2018

Лудогорец U18 на полуфинал за Купата на БФС

Лудогорец U18 се класира за полуфиналната фаза на турнира за Купата на БФС, след като елиминира Добруджа. Момчетата на Радо Комитов завършиха 1:1 при...

Лудогорец U18 се класира за полуфиналната фаза на турнира за Купата на БФС, след като елиминира Добруджа. Момчетата на Радо Комитов завършиха 1:1 при гостуването на тима от Добрич за реванша и след успеха в първия мач в Разград с 4:1 си проправиха път напред в надпреварата.

"Орлите" откриха резултата още в 2-ата минута чрез Димитър Жеков. Домакините успяха да изравнят след статично положение при единствената си по-опасна ситуация в 67-ата минута. Разградчани могат да съжаляват, че не си тръгнаха с трите точки, защото отново създадоха и пропуснаха много положения за гол. В крайна сметка и равенството бе достатъчно на Лудогорец, за да преодолее четвъртфиналната фаза на турнира.

Възпитаниците на Радо Комитов ще научат следващия си съперник напролет, когато ще бъде теглен жребият за двете двойки, които ще си оспорват правото да играят на финала.

Срещу Добруджа (Добрич) Лудогорец U18 игра в състав: Владимир Русанов, Никола Ганчев, Александър Ганчев, Мартин Русков, Димитър Жеков, Николай Георгиев, Велислав Минков, Кирил Янакиев, Георги Бабалиев, Петър Караангелов, Калоян Симеонов (Джефер Джефер, Преслав Петков, Веселин Николаев, Владислав Найденов).