Академия 19 Октомври 2018

След 3 дузпи и 2 червени картона Лудогорец U19 отстъпи на Славия с 1:2

Лудогорец U19 отстъпи на Славия в София с 1:2 в мача от XI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години. Срещу момчетата на Радослав...

Лудогорец U19 отстъпи на Славия в София с 1:2 в мача от XI кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години. Срещу момчетата на Радослав Комитов бяха свирени три дузпи. Те завършиха срещата с 9 души, след като Димитър Митков и Василен Марков получиха червени картони. В добавеното време главният съдия отстрани и играч на Славия.

Първото полувреме започна с три добри възможности за "орлите". Пропуснаха ги Димитър Митков, Петър Караангелов и Хюсеин Хюсеинов. В 42-ата бе отсъдена първата дузпа за "белите", като реферът прецени, че е имало игра с ръка. Дамян Дамянов спаси, но с мотива, че играч в зелено е влязал в наказателното поле, дузпата бе повторена. Този път топката спря в мрежата и Славия откри резултата.

Втората част започна с хубави атаки на разградчани. Добри ситуации за попадение пропуснаха Хюсеин Хюсеинов и Димитър Митков. Митков се реваншира в 72-ата минута. Той изпълни точно пряк свободен удар и прати топката в мрежата за 1:1. Шест минути по-късно домакините получиха право да изпълнят трета дузпа, след като главният съдия реши, че Георги Вълчев е извършил нарушение в наказатепното поле. Този път домакините успяха да реализират при първото изпълнение и поведоха. След гола играта се изнерви. Димитър Митков се спречка със съперник и получи директен червен картон, а играчът на "белите" - жълт. Малко по-късно Василен Марков също отиде под душовете, след втори жълт, респективно червен картон. В добавеното време и играч на Славия бе отстранен от игра.

Отсъждането на три дузпи и вдигането на два червени картона срещу гостите са далеч от представите ми за нормално протичане на мач при юношите. На двубоя имаше делегат, а съответните комисии в БФС работят добре и съм убеден, че ще вземат справедливо отношение към случилото се, коментира след последния съдийски сигнал директорът на Академията на Лудогорец Валентин Станчев.

Срещу Славия (София) Лудогорец  U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Светослав Славчев, Георги Вълчев, Василен Марков, Николай Томов, Петър Караангелов, Кристиян Кънчев, Станислав Вълчев, Георги Стоянов, Хюсеин Хюсеинов, Димитър Митков (Кирил Янакиев, Георги Бабалиев, Велислав Минков, Николай Георгиев).