Академия 3 Октомври 2018

С гол на вратаря си Лудогорец U19 победи Янтра

Лудогорец U19 победи Янтра в Габрово с 1:0, като попадението реализира вратарят Дамян Дамянов от дузпа. Мачът от IX кръг на първенството в Елитната...

Лудогорец U19 победи Янтра в Габрово с 1:0, като попадението реализира вратарят Дамян Дамянов от дузпа. Мачът от IX кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години премина под диктовката на "орлите".

Още в първите минути опасен удар на Петър Караангелов прелетя над горната греда. Последваха три пропуска на Хюсеин Хюсеинов от положения, които обикновено се определят като 100 процентови. Малко преди края на първата част Стефан Методиев излезе сам срещу вратаря на Янтра, но стреля в тялото му.

Второто полувреме започна с тежък шут на Методиев, който стражът на домакините изби, Петър Караангелов стигна първи до топката, но от 2-3 метра не успя да отбележи. В 63-ата минута Георги Стоянов проби в наказателното поле и центрира, защитник на Янтра игра с ръка, а главният съдия посочи бялата точка. Минута по-късно нагърбилият се с изпълнението на дузпата Дамян Дамянов хладнокръвно вкара за 1:0. До края на срещата от добри ситуации пропуснаха да поразят целта Петър Караангелов и Станислав Вълчев, като и вратарят на домакините показа класа.

Доволен съм, че победихме. Бяхме по-добрият отбор на терена през целия мач, но за жалост направихме много пропуски. Трябва да бъдем по-концентрирани в завършващата фаза, коментира след последния съдийски сигнал Радослав Комитов.

Срещу Янтра (Габрово) Лудогорец  U19 игра в състав: Дамян Дамянов, Светослав Славчев, Мартин Русков, Василен Марков, Николай Томов, Петър Караангелов, Кристиян Кънчев, Стефан Методиев, Георги Стоянов, Хюсеин Хюсеинов, Кирил Янакиев (Станислав Вълчев, Георги Бабалиев, Велислав Минков, Преслав Петков).