Академия 9 Септември 2018

Лудогорец U15 вкара 5 безответни гола на Верея

Лудогорец U15 победи връстниците си от Верея (Стара Загора) с убедителното 5:0. Мачът от II кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15...

Лудогорец U15 победи връстниците си от Верея (Стара Загора) с убедителното 5:0. Мачът от II кръг на първенството в Елитната юношеска група до 15 години се игра на един от терените в комплекса "Гнездо на орли". Момчетата на Христо Господинов не оставиха много шансове на съперника, доминираха почти през цялото време и заслужено стигнаха до този резултат. Отличиха се влезлият като смяна Мартин Мартинов и Петко Петков. Мартинов реализира два гола, а след негова опасна акция защитник на съперника си отбеляза автогол. Петков пък асистира за три от головете.

"Орлите" откриха резултата в 14-ата минута. Тончо Георгиев предодоля прекия си пазач на скорост по левия фланг, изкочи сам срещу вратаря и търкулна топката покрай него в мрежата. В 25-ата минута Петков проби и подаде точно на Янислав Дюлгеров, който овладя близо до точката на дузпата и реализира за 2:0.

Втората част започна с греда за гостите, но след нея възпитаниците на Христо Господинов не позволиха други сериозни опасности пред своя вратар Генади Николов. Последваха минутите на Мартин Мартинов. След хубава асистенция на Петков той вкара за 3:0 в 56-ата минута. В 58-ата след негова остър негов пробив бранител на Верея прати топката в собствената си врата. Седем минути по-късно Петков отново изведе Мартинов в добра позиция и той не сбърка - 5:0.

Доволен съм от резултата, играта също бе на добро ниво. Има, разбира се, още много какво да се желае, като например да бъдем по-ефективни при головите ситуации, защото създаваме много и често пропускаме, а срещу силни съперници това може да ни коства победата, коментира след последния съдийски сигнал Христо Господинов.

Срещу Верея (Стара Загора) Лудогорец  U15 игра в състав: Генади Николов, Симеон Николов, Ивайло Гущеров, Любослав Маринов, Александър Занков, Росен Земеделски, Теодор Димитров, Иван Аспарухов, Тончо Георгиев, Янислав Дюлгеров, Петко Петков (Александър Димитров, Антон Михайлов, Марио Маринков, Мартин Мартинов).