Академия 24 Юни 2018

Лудогорец U15 отстъпи с 0:3 на ЦСКА-София в първия полуфинален мач

Лудогорец U15 загуби с 0:3 при гостуването си на ЦСКА-София в първи полуфинален мач от Републиканското първенство. Момчетата на Радослав Комитов...

Момчетата на Радослав Комитов допуснаха гол в 5-ата минута след груба индивидуална грешка в отбрана и загубена топка пред собственото наказателно поле. След попадението чудесни възможости се откриха пред Стефан Статев и Росен Иванов, но те ги пропуснаха. Малко след това защитата и вратарят не се ориентираха добре при едно центриране и домакините удвоиха. До почивката последваха нови пропуски на Иванов, на Николай Георгиев и Кристиян Костадинов.

През втората част резултатът стана 0:3, като попадението бе автогол на Тодор Петров. Чисти ситуации за лопадение пък пропуснаха Росен Иванов, Николай Георгиев и Кристиян Костадинов.

Реваншът е в сряда, 27 юни, от 10 и 30 на комплекса "Гнездо на орли".

Категорично ЦСКА-София не ни надиграха. Жалкото е, че загубихме тежко мач, в който имахме повече голови положения от нашия опонент. Причините са две - груби индивидуални грешки и неспазване на тактическите указания. В реванша нямаме друг избор освен да опитаме всичко възможно да компенсираме изоставането си и да елиминираме съперника, коментира след двубоя Комитов.

Срещу ЦСКА-София Лудогорец U15 игра в състав: Мартин Петков, Атанас Пемперски, Тодор Петров, Курай Гьочгелди, Алекс Маринов, Озан Ремзи, Георги Недков, Росен Иванов, Стефан Статев, Кристиян Костадинов, Алекс Маринов  (Николай Георгиев, Димитър Господинов, Иван Томов).