Академия 19 Юни 2018

Лудогорец U15 на полуфинал след 1:0 над Славия

Лудогорец U15 се класира за полуфиналите на Републиканското пърнество. Момчетата на Радослав Комитов успяха в реванша в Разград да пречупят коравия...

Лудогорец U15 се класира за полуфиналите на Републиканското пърнество. Момчетата на Радослав Комитов успяха в реванша в Разград да пречупят коравия тим на Славия с 1:0. След равенството 1:1 в първия мач те заслужиха мястото си сред четирите най-силни отбора в страната.

През първото полувреме "орлите" създадоха много главоболия на бялата отбрана. Още в 8-ата минута Стефан Статев засече едно добро центриране с глава, но топката срещна напречната греда. Четири минути по-късно Георги Недков от чиста ситуация стреля в тялото на вратаря. В 23-ата минута обаче Статев не сгреши и прати топката в мрежата за 1:0. До почивката Недков пропусна още едно хубаво положение за гол и двата тима се оттеглиха за почивка.

През второто полувреме напрежението взе връх и ситуациите за попадение бяха далеч по-малко. Най-добрата се откри пред Статев в 54-ата минута, но от упор той  потърси пас към съотборник, вместо да стреля и защитник успя да избие.

През целия мач "орлите" се радваха на горещата подкрепа на децата от летния  тренировъчен лагер „Aurubis training summer camp”, които жадно попиваха всяко  отиграване на батковците.

Съперникът на Лудогорец за полуфиналната фаза на турнира ще стане ясен в четвъртък, 21 юни.

Срещу Славия (София) Лудогорец U15 игра в състав: Мартин Петков, Анастас Пемпемерски, Тодор Петров, Курай Гьочгелди, Димитър Господинов, Юлиян Манолски, Озан Ремзи, Георги Недков, Росен Иванов, Стефан Статев, Кристиян Костадинов (Иван Томов, Николай Георгиев, Мартин Кирчев, Велислав Боев).