Репортаж 3 Август 2013

Лудогорец удари Славия 3:0 за първия успех на "Овча Купел"

Шампионът Лудогорец победи с 3:0 Славия и записа първи успех на "Овча Купел".

Шампионът Лудогорец победи с 3:0 Славия и записа първи успех на "Овча Купел". "Орлите" взеха трите точки основно с футболисти, които по-рядко намират място в титулярния състав. На основния състав бе дадена почивка с оглед предстоящия реванш срещу Партизан от III предварителен кръг на Шампионската лига.

Лудогорец откри резултата още в 10-ата минута. Тогава Себастиян Ернандес изпрати със странична ножица топката в мрежата след центриране отдясно. След гола футболистите на Стойчо Стоев продължиха да владеят инициативата и на няколко пъти бяха близо до второ попадение. На свой ред домакините разчитаха на контри, които обаче не застрашиха сериозно Иван Чворович. Веднъж Христо Янев уцели греда след грешка на Мирослав Иванов при изнасянето на топката.

Втората част започна отлично за шампионите, които само след 10 минути игра успяха да удвоят преднината си. След бърза контраатака по лявото крило Миро Иванов подаде към Ернандес, който веднага разтегли играта надясно към Александров. Крилото напредна леко в наказателното поле и стреля силно, топката рикошира и прехвърли Петков за 2:0.

Третият гол бе дело на Кишада шест минути преди края на мача. Футболистът на гостите напредна отлично по лявото крило, финтира Живко Желев на ъгъла на наказателното поле и със много техничен удар по диагонала я прати в сглобката на вратата за крайното 3:0.

СЛАВИЯ - ЛУДОГОРЕЦ 0:3

0:1 Ернандес 10
0:2 Александров 57
0:3 Кишада 84

СЛАВИЯ: 1. Петков-капитан, 20. Димитров, 3. Желев, 22. Генев(13' Велков), 18. Филипов, 8. Янков (57 Василев), 5. Янчев(91. Да Силва), 33. Г. Иванов, 6. Балджийски, 7. Янев, 99. Невеш
Треньор: Асен Букарев

ЛУДОГОРЕЦ: 91. Чворович, 20. Шоко, 4. Мантула, 27. Моци, 77. Витиня, 14. Бургзорг, 8. Ешпиньо, 10. Ернандес(70' Костадинов), 22. М. Иванов-капитан, 7. Александров(59' Абало), 11. Кишада
Треньор: Стойчо Стоев

Жълти картони: Галин Иванов 22', Ернандес 22', Балджийски 30', Моци 40', Желев 59', Бургзорг 90+2